Пустотіла цегла

Пустотіла цегла представляє собою матеріал з отворами (порожнинами) різного розміру і форми (круглої, овальної, квадратної, прямокутної). Отвори можуть бути замкнутими або наскрізними, розташовані вертикально і горизонтально.

На відміну від повнотілої цегли, у якій допускається не більше 13% порожнин, кількість отворів в пустотілій цеглі може досягати 45-55% від загального об'єму виробу. Власне цей факт і визначає найважливіші властивості пустотілої цегли.

Відмінні особливості та переваги пустотілого клінкеру:

  • Завдяки значному обсягу отворів, пустотілий клінкер має меншу вагу, ніж його повнотілий аналог. Це істотно полегшує укладку цегли і весь процес облицювання фасаду.
  • Наявність порожнин зменшує теплопровідність клінкеру. Таким чином, чим більше порожнин є у цеглі, тим менше тепла вона пропускає. Це дозволяє покращити показники теплозахисту будівель при менших витратах і товщині стін.

Так, згідно з вимогами СНиП II-3-79* «будівельна теплотехніка» для забезпечення нормальних теплоізоляційних властивостей спорудження стіни з повнотілої цегли повинні бути завтовшки близько двох метрів! У той час як використання в будівельних цілях пустотілого клінкера здатне скоротити цей показник у 3 рази.

  • Пустотілий клінкер лише трохи поступається в міцності свому повнотілому аналогу, проте легкість такої цегли робить його ідеальним для облицювання будівель і споруд. Недарма пустотелілу цеглу називають «ефективною». При менших зусиллях цей обробний матеріал забезпечує високий рівень захисту від зовнішніх впливів і декоративну привабливість.
Крім усього іншого, пустотілий клінкер відрізняється більш низькою вартістю, що робить його порівняно вигідним облицювальним матеріалом.