Мощення тротуарною плиткою на дачі

З точки зору фахівців з ландшафтного дизайну, садова доріжка на вашій присадибній ділянці, виділений майданчик поблизу будівель – це найважливіші декоративні та функціональні елементи, що дозволяють виділити корисні зони на ділянці, додають їй акуратний і доглянутий вигляд. Особливу увагу необхідно приділити садовим доріжкам, так як вони є найважливішими з'єднувальними елементами і надають ландшафту цілісність композиції і гармонійний вигляд. Важливу роль відіграють форма, тип покриття і вид укладання, так як вони можуть приховати недоліки природного рельєфу місцевості або, навпаки, підкреслити його естетичні переваги. У даній статті ми більш детально розглянемо мощення садових доріжок тротуарною плиткою, так як даний тип покриття буде досить практичним і доступним для багатьох рішенням.

Перш ніж приступати до мощення тротуарною плиткою, необхідно зробити розмітку ділянки, при цьому потрібно провести роботи і з планування дренажної системи на ділянці, так як дренажні канавки, прокладені по краях доріжки, яку укладають, виглядають дуже акуратно і в теж час виконують найважливішу функцію.

На наступному етапі проводиться укладання основи, яка представляє собою свого роду «подушку» з шарів піску та щебеню, кожен шар необхідно ретельно утрамбувати – це забезпечить тривалу службу покриття.

Далі на підготовлену основу проводиться мощення плиткою, при цьому необхідно уважно контролювати рівень, щоб майбутнє покриття не мало нерівностей. Після завершення процесу укладання плитки потрібно обробити зазори між окремими плитками, як правило, їх засипають піском, що збільшує міцність покриття.

Плюси і мінуси мощення тротуарною плиткою

Безсумнівною перевагою даного виду покриття є те, що воно виготовляється з екологічно чистого матеріалу, що не містить шкідливі домішки і канцерогени. Міцність матеріалу дозволить витримати велику механічну навантаження і зумовить збереження привабливого зовнішнього вигляду протягом тривалого терміну експлуатації. Тротуарна бруківка, плитка має високі показники по морозостійкості, що дозволяє застосовувати даний матеріал в регіонах з суворим кліматом. Плитка також практично несприйнятлива до руйнівного впливу дощів, сонячних променів і вітру, незалежно від погоди цей матеріал буде довго вам служити. Мощення плиткою дозволить вам легко проводити ремонт комунікацій, так як дане покриття легко демонтується, крім того тротуарна бруківка та плитка не вимагає особливого догляду, доріжки вашого саду завжди будуть виглядати чисто й акуратно.

У цілому ж мощення плиткою це найоптимальніший варіант для дачі або присадибної ділянки – естетичний, довговічний, а головне недорогий матеріал, який кардинально змінить вигляд вашої ділянки в кращу сторону.